Według CNN Robert Lewandowski jest doradcą prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Jak to możliwe? Jak widać wszystko jest możliwe wśród amerykańskich dziennikarzy i można pomylić współpracownika szefa światowego mocarstwa Corey’a Lewandowskiego z piłkarską gwiazdą, tylko dlatego, że obaj mają takie samo nazwisko.

Redakcja CNN informując o zakażeniu koronawirusem jednego z najważniejszych doradców Trumpa Corey’a Lewandowskiego, opatrzyła newsa zdjęciem Roberta Lewandowskiego, walczącego na boisku z Thomasem Meunierem. Dziennikarzom zza oceanu widać nie przeszkadzało, że współpracownik prezydenta gra sobie w der klassiker!

O tyle dobrze, że redakcja telewizji dość szybko skorygowała kuriozalną pomyłkę. Z tym, że w tych czasach już nic nie ginie, a zrzut z ekranu zdążył zrobić jeden z internautów. „Czy CNN naprawdę myśli, że doradca Trump Corey Lewandowski to ta sama osoba, co Robert Lewandowski, gwiazda Bayernu Monachium?” – pyta.

Corey Lewandowski był szefem kampanii Trumpa od początku 2015 r. do połowy 2016, później został jego doradcą. Robert Lewandowski jest piłkarzem światowego formatu prawie od dekady. Mimo to dziennikarze w redakcji CNN nie zdążyli zapoznać się z obiema postaciami w sposób dostateczny, tak, żeby chociaż nie wstawić zdjęcia walczącego o górną piłkę z przeciwnikiem „Lewego” podczas meczu przeciwko Borussii Dortmund. Ciekawe co myślał sobie gość, który wrzucał fotę grającego w der klassikerze doradcy prezydenta Stanów Zjednoczonych…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here