Robert Lewandowski już za czasów gry w Lechu Poznań skupiał na sobie uwagę wielu trenerów i agentów klubów z całej Europy. Jak wiadomo Polak trafił ze stolicy Wielkopolski do Borussii Dortmund, ale poważnie zainteresowanych było więcej.

Ostatnio trener Dynama Kijów Mircea Lucescu opowiadał, że kiedy prowadził jeszcze Szachtara Donieck, był mocno zainteresowany sprowadzeniem młodego, polskiego napastnika, grającego w Poznaniu.

– Od razu zrozumieliśmy, że Robert Lewandowski był wyjątkowym graczem. Chcieliśmy go kupić, ponieważ spodziewaliśmy się, że będzie miał duży wpływ na zespół. To było jeszcze zanim przeniósł się do Borussii Dortmund. Próbowaliśmy go ściągnąć, ale nie mogliśmy, ponieważ zdecydował się wyjechać do Niemiec – zacytował legendarnego trenera portal TUTTOmercatoWEB.it.

Lewandowski w lipcu 2010 roku po dwóch sezonach gry w Lechu przeniósł się do Dortmundu. Niemcy zapłacili za napastnika, który szybko stał się gwiazdą zespołu 4,75 mln euro.

Lucescu jest legendą ukraińskiej piłki klubowej. Prowadził Szachtar przez 12 lat. Teraz jest trenerem innego czołowego zespołu znad Dniepru – Dynama Kijów. W międzyczasie prowadził Zenit Petersburg oraz reprezentację Turcji. W sowim CV ma 15 pozycji, pracował też m.in. w reprezentacji Rumunii, Rapidzie Bukareszt, chwilę Interze Mediolan, Galatasaray SK czy Besiktas JK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here