Michał Karbownik zwrócił na siebie uwagę największych klubów Europy. Poważnie mówi się o ofercie z Włoch. Jak zdradził w programie Futbologia, ekspert transferowy i dziennikarz „Super Expressu” Piotr Koźmiński, do Legii Warszawa wpłynęły już nawet propozycje od SSC Napoli.

– Pytałem już kilka razy prezesa Mioduskiego, za każdym razem podkreśla, że Karbownik będzie najdrożej sprzedanym piłkarzem w historii Ekstraklasy. To może być nawet pod 50 milionów złotych. Ten rekord byłby na pewno bardziej okazały, gdyby nie koronawirus – powiedział Piotr Koźmiński.

O zainteresowaniu Karbownikiem wśród wielkich europejskich marek pisze się od dłuższego czasu. Teraz dziennikarz zdradził, że z ofertą po młodego Polaka zgłosiło się Napoli. Koźmiński poinformował, że pierwsza oferta opiewała na 4 mln euro, ale w Legii nikt nie wziął jej na poważnie. – Na Łazienkowskiej te informacje wywoływały taki śmiech, że słyszałem go na Białołęce. Nikt poważny nie zgłasza się z ofertami 4 mln euro za Karbownika – podsumował dziennikarz „SE”.

Karbownik trafi do Napoli?

Włosi jednak nie odpuścili i wysłali kolejną propozycję. Tym zarazem zaoferowali 7 mln euro. Zdaniem eksperta to suma, która może już dać impuls do dalszych negocjacji.  – Gdyby to było 7 mln, to do porozumienia byłoby już niedaleko – podkreślił.

Koźmiński dodał też, że klub Aurelio De Laurentisa nie lubi przepłacać i nie bierze udziały w licytacjach. Przelewy robi za faktyczne umiejętności, a nie potencjał zawodnika.

Przenosiny do Neapolu byłby dla młodego zawodnika Legii o tyle komfortowe, że miałby towarzystwo polskich kolegów. W nowym sezonie na pewno zastałby w klubie Piotra Zielińskiego. Z kolei mało prawdopodobne, że będzie tam jeszcze Arkadiusz Milik, który prawdopodobnie podczas okna transferowego opuści azzurrich. Być może spotkałby młodego bramkarza Huberta Idasiaka. Istnieje jednak szansa, że obiecujący zawodnik trafi gdzieś na wypożyczenie, żeby się ogrywać.

Źródło: SE.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here