Robert Lewandowski od lat zachwyca swoją grą, ale ostatnie dwa sezony są absolutnie niewiarygodne w jego wykonaniu. To sprawia, że kapitan biało-czerwonych jest przez wielu napastników z samej czołówki uznawany za najlepszego w swoim fachu. W ostatnich dniach wielkie komplementy w kierunku Polaka popłynęły ze strony Ciro Immobile, Erlinga Haalanda i Romelu Lukaku.

Robert Lewandowski w zeszłym sezonie zdobył wszystko z FC Bayernem Monachium, ale zgarnął też najważniejsze trofea indywidualne. Dzięki doskonałym występom i 55 zdobytym bramkom został uznany za najlepszego piłkarz m.in. w plebiscytach FIFA i UEFA. Niewiele zabrakło, żeby zdobył też Złotego Buta, ale na samym finiszu wyprzedził go Ciro Immobile.

Immobile: Lewandowski najlepszą „dziewiątką na świecie”

Napastnik SS Lazio, jeszcze przed wtorkowym mecze meczem Ligi Mistrzów z Bayernem wychwalał polskiego napastnika. –Lewandowski nigdy nie jest w pełni usatysfakcjonowany. Każdego roku stara się doskonalić i przekraczać swoje granice, nawet jeśli są one już wyjątkowe – wychwalał Polaka w rozmowie z oficjalną stroną UEFA.

Włoch wspomniał też wyścig o Złotego Buta. – Lewandowski jest kompletnym napastnikiem. Myślę, że obecnie jest najlepszą „dziewiątkę” na świecie. To było szaleństwo pokonać go w wyścigu o Złotego Buta. Rzucanie wyzwania takim znakomitym graczom jak on i Cristiano Ronaldo dało mi wiele szczęścia – dodał napastnik Lazio.

Haaland: Lewandowski jest szalony

Zachwycony grą „Lewego” jest też jeden z największych talentów młodego pokolenia Erling Haaland. – Ten facet jest szalony, naprawdę szalony. Gdy strzelam gola, myślę sobie, że udaje mi się do niego zbliżyć, a wtedy on… znów robi coś wielkiego np. strzela hat-tricka, jakby to było dla niego coś dziecinnie prostego, to niewiarygodne. To szaleństwo – przyznał 20-letni Norweg w rozmowie z serwisem Viaplay Football.

– Obserwowanie go mnie inspiruje. Jest znakomity technicznie i świetnie tworzy sobie dogodne sytuacje. To imponujące. Oglądam każdy mecz Bayernu, by podpatrzeć u niego coś, co mogę wykorzystać u siebie. Generalnie u wszystkich zawodników Bawarczyków można znaleźć coś wyjątkowego, ale bardzo podoba mi się u Lewandowskiego niemal perfekcyjne szukanie sobie pozycji – dodał.

Lukaku: Lewandowski najlepszym piłkarzem na świecie

Serwis „SPORTbible” zwrócił się do gwiazdora Interu Mediolan Romelu Lukaku z pytaniem o najlepszego piłkarza na świecie. Belg nie miał wątpliwości i bez wahania wskazał na polskiego snajpera. – Uwielbiam jego etykę pracy i to, jak gra! Jest prawdziwym profesjonalistą – argumentował.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here