Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego. Taka sytuacja przydarzyła się po raz pierwszy od ponad dwóch lat.

Lewandowski nie wykorzystał karnego w meczu Bayernu Monachium z Herthą Berlin. Polski napastnik ustawił piłkę na „wapnie” w 12. minucie spotkania. Strzelił w „swoim” stylu, ale bramkarz Starej Damy Rune Jarstein spisał się na medal i uderzenie obronił.

Pudło Lewandowskiego miało miejsce przy stanie 0:0. Chwilę później – szczęśliwie, po rykoszecie – do siatki trafił Kingsley Coman. Była to jedyna bramka w całym meczu. Bayern wygrał skromnie 1:0.

Krzysztof Piątek przebywał na boisku do 63. minuty. Kilkukrotnie uderzał na bramkę, ale głównie z mało dogodnych pozycji i nie był w stanie zagrozić Manuelowi Neuerowi. Poza tym – bez szału.

Nietrafione karne Lewandowskiego – ile?

Dla Roberta Lewandowskiego był to szósty nietrafiony rzut karny w karierze.

Ostatnio Polak spudłował w styczniu 2019 roku, gdy w spotkaniu ze Stuttgartem trafił w słupek.

Po raz ostatni uderzenie Lewandowskiego z jedenastu metrów bramkarz obronił w… sierpniu 2014 roku. Stało się to w meczu pierwszej rundy Pucharu Niemiec przeciwko Preussen Muenster (4:1). Karnego „Lewego” obronił Daniel Masuch, który dziś ma 43 lata i dawno jest na emeryturze.

Wcześniej bramkarzem, który obronił karnego wykonywanego przez Lewandowskiego, był Neuer. To jeszcze w czasach, gdy „Lewy” grał w Borussii Dortmund.

W całej karierze Lewandowski wykorzystał 58 rzutów karnych. Z jedenastu metrów pomylił się sześciokrotnie. Cztery razy w barwach Bayernu (poza wspomnianymi przypadkami, jeszcze pudło przeciwko HSV w 2017 roku), raz w BVB i raz w reprezentacji Polski – w 2010 roku w towarzyskim meczu z Australią.

Poniżej kompilacja wszystkich wykorzystanych rzutów karnych przez Lewandowskiego w Bayernie. Nagranie pochodzi z czerwca 2020 roku. Od tego momentu polski snajper dorzucił jeszcze osiem goli z rzutów karnych.