Deutscher Fussball-Bund powoli przygotowuje plan wznowienia 1. Bundesligi. Jednym z głównych jego elementów będzie przeprowadzanie co trzy dni, wszystkim zawodnikom testów na kornoawirusa. Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek, Krzysztof Piątek, Rafał Gikiewicz i Dawid Kownacki, występujący w lidze niemieckiej będą więc badani regularnie.

Kwarantanna tylko dla chorych

Jak informuje Kicker, Deutscher Fussball-Bund przygotowuje plan wznowienia i dokończenia rozgrywek 1. Bundesligi. Jednym z głównych jego elementów będzie przeprowadzanie testów na koronawirusa. Wszyscy ligowi zawodnicy, a więc i Lewandowski, Piątek, Piszczek, Gikiewicz i Kownacki będą badani co trzy dni. W przypadku negatywnego wyniku izolowany będzie tylko chory piłkarz, nie zaś cała jego drużyna. Każdy klub, który będzie dysponował przynajmniej 13 zawodnikami z pola i dwoma bramkarzami, zostanie zobligowany do rozegrania meczu.

Niemiecka piłka stoi

Obecnie gra w dwóch najwyższych klasach rozgrywkowych w Niemczech jest zawieszona do 30. kwietnia. Rozgrywki zostały wstrzymane z powodu epidemii koronawirusa. Bundesligę od zakończenia sezonu dzieli dziewięć kolejek.

Na tym etapie liderem jest FC Bayern Monachium Lewandowskiego z 55 punktami na koncie. Druga Borussia Dortmund z Piszczkiem w składzie ma cztery pkt. mniej. Całkiem dobrze radzi sobie 1. FC Union Berlin, którego bramki strzeże Gikiewicz. Beniaminek zajmuje 11 miejsce, a jego lokalny rywal czyli Hertha BSC znajduje się dwie lokaty niżej. Barw drugiej berlińskiej drużyny od lutego broni Piątek. Najgorzej wygląda sytuacja Fortuny Dusseldorf Kownackiego, która musiałby walczyć o ligowy byt w barażach, gdyby sezon zostałby zakończony na tym etapie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here