„Businessinsider” informuje o kolejnych zarzutach postawionych Cezaremu Kucharskiemu. Agent piłkarski miał przekazać jednemu z zagranicznych dziennikarzy dokumentu Roberta i Anny Lewandowskich, wśród nich były m.in. kopie ich zeznań podatkowych. W ten sposób miało dojść do złamania klauzuli poufności.

Okazuje się, że Kucharski posunął się do udostępnienia poufnych dokumentów należących do Roberta Lewandowskiego, o czym portal „Businessinsider” poinformowany został przez prokuratora Marcina Sadusia, rzecznika Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

– Prokurator zarzucił podejrzanemu, że (…) wbrew przyjętemu przez siebie zobowiązaniu do zachowania poufności, ujawnił przedstawicielowi zagranicznych mediów informacje, z którymi zapoznał się jako menedżer sportowca – powiedział.

Wśród dokumentów znajdowały się umowy zawodnika ze sponsorami oraz klubami. – Podejrzany za pośrednictwem poczty elektronicznej przekazywał dziennikarzowi kopie kontraktów reklamowych zawartych z międzynarodowymi koncernami z branży odzieżowej, spożywczej oraz elektronicznej, a także kopie kontraktów, które piłkarz w 2010 oraz 2016 roku podpisał z niemieckimi klubami piłkarskim – cytuje „Businessinsider” prokuratora Marcina Sadusia.

To nie wszystko. Kucharski – jak przekazał przedstawiciel prokuratury – miał też udostępnić niemieckiemu dziennikarzowi kopie zeznań podatkowych napastnika FC Bayernu Monachium i jego żony.

– W ocenie prokuratora działanie podejrzanego wypełniają znamiona przestępstw z art. 266 paragraf 1 kodeksu karnego oraz z art. 107 ust. 1 ustawy o ochronie danych osobowych. Opisane czyny w znacznym stopniu potwierdzają zasadność stawianego zarzutu dotyczącego szantażowania piłkarza – dodał cytowany prokurator.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here