Prokuratura Regionalna w Warszawie wydała oficjalny komunikat ws. zarzutów wobec Cezarego Kucharskiego. Z dokumentu wynika, że był agent dopuścił się szantażu kryminalnego wobec Roberta Lewandowskiego. Oskarżony jest już na wolności, ale wyszedł za gigantycznym poręczeniem majątkowy. Zastosowano też wobec niego szereg środków zapobiegawczych. Byłemu piłkarzowi i posłowi grozi teraz kilka lat za kratami.

Kucharski był agentem Lewandowskiego przez blisko 10 lat. Na przełomie 2017 i 2018 roku drogi obu panów się rozeszły. Poszło m.in. o pieniądze. Po publicznych oskarżeniach Kucharskiego we wrześniu br. piłkarz FC Bayernu Monachium postanowił walczyć o swoje dobre imię i wejść na ścieżkę sądową.

We wtorek rano prokuratura zatrzymała byłego piłkarza i posła Platformy Obywatelskiej pod zarzutem szantażu. Później wydała oficjalne oświadczenie, wypuściła oskarżonego po wpłaceniu gigantycznej kaucji i zastosowała środki zapobiegawcze, m. in. te chroniące Roberta Lewandowskiego i jego żonę Anię.

Kucharski dopuścił się szantażu kryminalnego wobec Lewandowskiego

Cezary Kucharski został zatrzymany i dorowadzony do prokuratury we wtorek rano. Śledczy przeszukali jego mieszkanie oraz przyjrzeli się prowadzonej przez niego działalności gospodarczej. Po dokonaniu czynności wydane zostało oświadczanie.

„W dniu 27 października 2020r. w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie ogłoszono menedżerowi piłkarskiemu – Cezaremu K. zarzut popełnienia przestępstwa określonego w art. 191 §1 Kodeksu karnego. Czynność przeprowadzono w związku z prowadzonym od kilku tygodni śledztwem zainicjowanym zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa  złożonym przez pełnomocnika pokrzywdzonego piłkarza” – napisał rzecznik prokuratury Marcin Saduś.

NIEMIECKIE MEDIA O ZATRZYMANIU KUCHARSKIEGO

„Podstawą dowodową do przedstawienia powyższego zarzutu były zeznania pokrzywdzonego piłkarza, wzmocnione zeznaniami świadków, którzy uzyskali wiedzę o działaniach Cezarego K., ale przede wszystkim – zapis bezpośrednich rozmów jakie przeprowadzili podejrzany i pokrzywdzony w restauracjach znajdujących się w Warszawie oraz w Monachium, a także treść korespondencji sms kierowana do pokrzywdzonego od osób mających wiedzę o zamiarach Cezarego K” – czytamy dalej.

Tyle wart jest spokój…

Z treści zarejestrowanych rozmów wynika, że Kucharski zażądał od Lewandowskiego 20 milionów euro, bo – jak uznał – „czuje, że tyle jest warty spokój” piłkarza Bayernu. Wtedy „Lewy” zapytał „za co naprawdę chce te pieniądze?”. Podejrzany odparł, że „za to, że będzie krył do końca życia, iż on i jego żona są oszustami podatkowymi”. Jak uznała prokuratura, ten fragment świadczy o tym, że agent zastosował szantaż o charakterze kryminalnym wobec swojego byłego klienta.

ANNA LEWANDOWSKA ZABRAŁA GŁOS WS. STRAJKU KOBIET

„Kierując groźbę podejrzany zapowiadał spowodowanie postępowania karnego i rozgłoszenie wiadomości uwłaczającej czci pokrzywdzonego oraz jego żony, sugerując jednocześnie że zachowa w tajemnicy opisane powyższej okoliczności w przypadku zapłaty przez pokrzywdzonego piłkarza kwoty 20 milionów euro, co stanowi równowartość 84,6 miliona złotych” – tłumaczył rzecznik prokuratury.

Kucharski zapłacił gigantyczną kaucję

Prokuratura postanowiła, że agent może wrócić na wolność, ale po wpłacie niemal 5 mln złotych kaucji. Zastosowane też wobec niego szereg środków zapobiegawczych. m.in. tych mających chronić Roberta i Annę Lewandowskich. „Po wykonaniu czynności prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec Cezarego K. środków zapobiegawczych o charakterze wolnościowym, tj. poręczeniu majątkowym w kwocie 4,6 miliona złotych, co stanowi równowartość 1 miliona euro, zakazie zbliżania się do pokrzywdzonego oraz jego żony, a także kontaktowania się z nimi, zakazie opuszczania kraju połączonym z zatrzymaniem paszportu, a także dozoru Policji” – czytamy w oświadczeniu prokuratury. Za zarzuty z art. 191 §1 Kodeksu karnego Kucharskiemu grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

LEWANDOWSKI ZAAPELOWAŁ O NOSZENIE MASECZEK. DERZYŁ SIĘ OSTRĄ KRYTYKĄ

W kolejnym etapie postępowania śledczy sprawdzą treści zarejestrowane na zabezpieczonych nośnikach znalezionych u oskarżonego. Prokuratura zbada też czy w szantażu wobec Lewandowskiego nie brały udziału inne osoby, w tym przedstawiciele zagranicznych mediów.

ANNA LEWANDOWSKA WSPIERA BRANŻĘ FITNESS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here