Damian Szymański strzelił dwa gole dla AEK-u Ateny i zapewnił swojej drużynie remis w starciu z Asterasem Tripolis (2:2). W innym meczu 23. kolejki greckiej ekstraklasy asystę zanotował Karol Świderski.

Szymański większą część sezonu stracił z powodu kontuzji achillesa. Od kilku tygodni wraca jednak do wysokiej formy. W ostatniej kolejce strzelił gola z Larisą (4:2), a teraz dołożył drugą i trzecią bramkę w ósmym występie w tym sezonie.

Dwie bramki Damiana Szymańskiego

Zespół AEK-u niespodziewanie po 18 minutach przegrywał z Asterasem 0:2. Szymański strzelił kontaktową bramkę pięć minut przed przerwą. Przyjęciem w polu karnym zgubił obrońcę, a następnie niezbyt mocno, ale niezwykle precyzyjnie uderzył po długim słupku.

Trzy minuty później polski pomocnik mógł doprowadzić do wyrównania. Po świetnym rajdzie oraz podaniu Tankovicia, Szymański huknął z okolic 11 metra, ale tylko w poprzeczkę.

Polak swego dopiął w 68. minucie. Szymański idealnie wbiegł w tempo z drugiej linii i po podaniu z bocznej strefy dostawił „tylko” nogę. Trafił nie do końca czysto, czym tym bardziej zdezorientował bramkarza.

AEK – Asteras 2:2 – skrót, gole Szymańskiego

Asysta Karola Świderskiego

Asystę w meczu PAOK – Lamia (4:0) zanotował Karol Świderski. Polski napastnik pojawił się na boisku w 62. minucie spotkania, a decydujące podanie zaliczył już cztery minuty później. Po 22 meczach Świderski ma na koncie 9 goli i 6 asyst.

AEK Szymańskiego zgromadził 44 punkty i zajmuje 3. miejsce w tabeli. Dwa „oczka” więcej ma PAOK Świderskiego i tym samym jest wiceliderem. Pewnie po mistrzostwo zmierza Olympiakos Pireus, który na koncie ma 60 punktów.