Jerzy Brzęczek po ponad dwóch latach pracy z reprezentacją Polski zawiódł wielu, mimo to cały czas pełni funkcję najważniejszego trenera w kraju. Ludovic Obraniak w wywiadzie dla portalu SportoweFakty.WP.pl mocno skrytykował szkoleniowca, który jego zdaniem zaprzepaszcza potencjał biało-czerwonych.

Były reprezentant Polski został zapytany o wrażenia po ostatnich meczach reprezentacji. Odpowiedział krótko – brak ambicji. Dziennikarz więc dopytywał komu „Ludo” zarzuca tę niezwykle niekorzystną – szczególnie w świecie sportu – cechę. Obraniak znów odparł pewnie – trenerowi.

– Nie mogę pojąć dlaczego zespół, który ma ogromny potencjał, zwłaszcza w ofensywie, gra tak… Tak defensywnie, tak minimalistycznie. Przecież w porównaniu z kadrą, w której ja grałem, mamy teraz złote pokolenie! – zaczął tłumaczyć były piłkarz.

Jego zdaniem wyjątkowo duży potencjał mamy w ataku, który nie jest wykorzystany. – Mamy trzech napastników, których umieściłbym w dwudziestce najlepszych na świecie. Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek. Niestety, nie widzę wykorzystania ich potencjału. Według mnie warto byłoby spróbować, aby grali razem, jakoś starać się to poukładać, bo możemy mieć wielką siłę ognia. To znaczy mamy. Tyle że bardziej w teorii, a nie w praktyce. A czyje to zadanie, żeby znaleźć odpowiedni pomysł na grę? No trenera! – stwierdził.

Dziennikarz zarzucił, że przecież Milik nie gra w klubie. Co na to Ludovic? – Ale mimo wszystko! A Kamil Grosicki? Wiem, że też nie gra w klubie, ale gdy wchodzi na boisko, to robi różnicę. Nikt mi nie wmówi, że obecna reprezentacja Polski gra na miarę swojego potencjału. Nie gra! – zakończył.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here