Odejście Łukasza Teodorczyka z Udinese Calcio od dłuższego czasu wydaje się być przesądzone. Polak w ciągu dwóch lat pobytu w Udine nie przebił się do pierwszego składu. Teraz tureckie media podają, że sprowadzeniem napastnika zainteresowany jest jeden z klubów tamtejszej Super Lig.

Łukasz Teodorczyk po dwóch latach spędzonych na Stadio Friuli prawdopodobnie odejdzie z Udinese. Bilans Polaka jest bardzo mizerny. W sumie na koncie rozegranych ma 30 spotkań w Serie A, w których strzelił tylko jednego gola i dołożył jedną asystę. Teraz Polak może dostać szansę na odbudowę formy w Turcji.

Mocno zainteresowany jego ściągnięciem jest Alanyaspor. Transakcja wydaje się jeszcze bardziej prawdopodobna, kiedy do chęci pozbycia się Polaka przed aktualny klub, dodamy zainteresowanie Włochów greckim napastnikiem Anastasiosem Bakasetasem występującym właśnie w Alanya. Obie strony mogą więc zdecydować się na wymianę.

„Teo” do Udinese przeniósł się za 3,5 mln euro z Anderlechtu Bruksela. Gra dla belgijskiego klubu była najlepszym okresem w jego przygodzie z piłką. Do Włoch przychodził więc jako klasowy napastnik, a kontrakt podpisał do 2022 roku. Teraz wiemy, że umowy nie wypełni do końca. W tym momencie wyceniany jest na 1,5 mln euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here