Marcel Zylla nie jest już piłkarzem rezerw Bayernu Monachium. Młodzieżowy reprezentant Polski nie przedłużył wygasającego wraz z końcem czerwca kontraktu.

Urodzony w 2000 roku Zylla grał w juniorskich zespołach Bayernu od 10 lat. Z drużyną do lat 17 zdobywał tytuł mistrza Niemiec i był wyróżniającym się zawodnikiem. Nieźle spisywał się także w Bayernie U-19, strzelał gole w młodzieżowej Lidze Mistrzów, a podczas letnich obozów przygotowawczych jeździł z pierwszą drużyną Bayernu na zagraniczne tournee.

Miniony sezon był dla Zylli pierwszym na poziomie seniorskim. Trafił do trzecioligowych rezerw Bayernu. Zagrał łącznie w 13 spotkaniach, w których strzelił trzy gole. Ostatni mecz rozegrał jednak w grudniu 2019 roku. Potem przyplątała się drobna kontuzja, a po niej już nie pojawił się na boisku w trykocie Bayernu II.

Zylla w reprezentacji Polski

O nieprzedłużaniu kontraktu Zylla poinformował za pośrednictwem Instagrama. Podziękował za 10 lat spędzonych w Bayernie. Na razie nie wiadomo, gdzie będzie kontynuował karierę.

20-letni dziś Zylla ma za sobą kilkanaście występów w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Był podstawowym zawodnikiem kadry Jacka Magiery na mistrzostwach świata U-20, które przed rokiem odbywały się w Polsce. W meczu z Tahiti (5:0) strzelił gola i zanotował asystę. Biało-Czerwoni odpadli w 1/8 finału po porażce z Włochami (0:1). Wcześniej w grupie, poza wspomnianym meczem z Tahiti, przegrali z Kolumbią (0:2) i zremisowali z Senegalem (0:0).

Fot. Instagram/marcelzylla8

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here