Marcin Bułka przedłużył kontrakt z PSG, ale odchodzi na roczne wypożyczenie do Hiszpanii. O takim rozwiązaniu mówiło się już od kilku dni. 21-latek jest ceniony w Paryżu, ale jest dopiero trzeci w kolejce do gry w bramce i potrzebuje doświadczenia na poziomie seniorskim.

Bułka zaliczył nieudany debiut w pierwszym meczu Ligue 1. Po jego fatalnym błędzie zespół prowadzony przez Thomasa Tuchela rozpoczął nowy sezon od porażki z RC Lens 0:1. Polak przegrywa rywalizację o miejsce w pierwszym składzie z Keylorem Navasem i Sergio Rico, a rola trzeciego bramkarza go nie interesuje. Poprosił więc o przejście gdzieś, gdzie będzie mógł się ogrywać.

Włodarze klubu przystali na jego prośbę, ale zaznaczyli, że dostanie zielone światło w drodze na wypożyczenie, dopiero po tym jak podpisze nową umowę z PSG. Tak też się stało, zawodnik sygnował ją w poniedziałek. Wtedy też podano nazwę klubu, w którym spędzi kolejny rok.

Tym razem Bułka będzie miał okazję zasmakować futbolu w Hiszpanii na poziomie drugiej klasy rozgrywkowej. „FC Cartagena SAD informuje, że w dzisiaj doszło do porozumienia z Paris Saint Germain w sprawie wypożyczenia Marcina Bulki (Płock – Polska -, 10.04.1999) na jeden sezon do drużyny Albinegro” – czytamy na oficjalnej stronie klubu, który występuje w Segunda Division.

Bułka pojawi się w zespole Cartageny w ciągu najbliższych dni, żeby przejść testy medyczne, a później dołączy do zespołu Borji Jiméneza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here