Marcin Bułka kontuzjowany. Polski bramkarz kolejne tygodnie zamiast grać na zapleczu Ligue 1 w barwach LB Châteauroux, do którego niedawno został wypożyczony z PSG, będzie musiał walczyć z urazem.

Marcin Bułka pierwszą część sezonu spędził na wypożyczeniu w drugoligowej, hiszpańskiej FC Cartagenie. Na rundę wiosenną jego Paris Saint-Germain posłało go już do francuskiego LB Châteauroux. Po kilku tygodniach pobytu w nowym klubie, Polak będzie musiał pauzować.

„Uszkodził przednie więzadło strzałkowo-skokowe prawej kostki” – poinformowało Chateauroux, a to oznacza, że zawodnik przez kolejne tygodnie będzie wyłączony z gry.

– Jestem bardzo rozczarowany kontuzją! Podczas akcji usłyszałem trzask. Zrozumiałem, że to poważna sprawa. To najpoważniejsza kontuzja w karierze. Przyjechałem do Chateauroux, aby grać jak najwięcej i pomóc zespołowi utrzymać się w rozgrywkach. Muszę skoncentrować się na rehabilitacji, aby jak najszybciej wrócić na boisko i zrealizować cel drużyny- powiedział Bułka dla oficjalnego portalu francuskiego klubu.

Bułka w tym sezonie zaliczył występy w trzech ligach. Na początku sezonu dostał szansę w barwach PSG w Ligue 1. Później zaliczył trzy występy w La Liga 2 oraz w Copa del Rey w Cartagenie. Do pierwszego składu Châteauroux wskoczył błyskawicznie i zagrał w trzech kolejnych spotkaniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here