Marcin Bułka po zakończonym już sezonie Ligue 1 może powoli zacząć pakować walizki. Trzeci bramkarz Paris Saint Germain prawdopodobnie opuści Paryż. Zainteresowany Polakiem ma być jeden z klubów Serie A.

Marcin Bułka przeniósł się do Paris Saint Germain w lipcu zeszłego roku. Francuzi za 19-letniego wtedy Polaka nie zapłacili Chelsea FC ani centa. Transakcja odbyła się na zasadzie wolnego transferu. Bramkarz po wygaśnięciu umowy postanowił zamienić Londyn na Paryż. Podpisał wtedy z obecnym mistrzem Francji dwuletni kontrakt.

Młody Polak zagrał w jednym spotkaniu ligowym w przerwanym przez koronawirusa sezonie. Dzięki debiutowi w spotkaniu przeciwko Metz FC, Bułka może więc czuć się mistrzem Francji. Do momentu przerwania Ligue 1 paryżanie byli liderem i wyprzedzali drugi Olympique Marsylia aż o 12 pkt., mimo jednego zaległego spotkania.

Teraz będący trzecim bramkarzem w ekipie Thomasa Tuchela Bułka prawdopodobnie zmieni klub. Mondo Udinese donosi, że zainteresowane Polakiem jest właśnie Udinese Calcio. Władze klubu poszukują nowego golkipera, bo z zespołem prawdopodobnie pożegna się Juan Musso, który znajduje się w kręgu zainteresowań Interu Mediolan i AC Milanu.

Bułka w Legii?

Włoski portal podkreśla jednak, że Bułka może zdecydować się na dołączenie do Legii Warszawa, która szuka następny po Radosławie Majeckim. Ten zimą podpisał kontrakt z AS Monaco i po zakończeniu sezonu przeniesie się do Francji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here