Marcin Wasilewski podjął decyzję. Boiskowy twardziel i wojownik, lider, 60-krotny reprezentant Polski kończy piłkarską karierę. 40-latek latem rozstał się z Wisłą Krajów, a w piątek za pośrednictwem Instagrama przekazał, że zawiesza buty na kołku.

„Dostałem wiele pytań na temat mojej przyszłości. Z dniem dzisiejszym pragnę poinformować że kończę moją przygodę jako profesjonalny piłkarz” – napisał.

Marcin Wasilewski przygodę z piłką rozpoczął w Hutniku Kraków, w 2000 roku trafił do Śląska Wrocław, później występował jeszcze w Amice Wronki i Lechu Poznań, żeby następnie wyjechać za granicę. W 2007 roku przeniósł się do Anderlechtu Bruksela. To tam przeżył najgorszy moment w swojej karierze, kiedy doznał bardzo poważnej kontuzji po starciu z Axelem Witselem. Z powodu rekonwalescencji Wasyl musiał rozstać się z futbolem na 12 miesięcy.

W 2013 roku Wasilewski przeniósł się do Leicester City, a trzy lata później jako zawodnik tego klubu świętował mistrzostwo Anglii, ale medalu nie otrzymał. Po czterech latach wrócił do Polski, a dokładnie do Krakowa, gdzie grał dla Wisły, z którą zakończył współpracę latem br.

W reprezentacji rozegrał 60 spotkań, w których zdobył trzy bramki. Zadebiutował w 2002 roku, kiedy epizod w roli selekcjonera reprezentacji zaliczał Zbigniew Boniek. Wasyl pojechał z biało-czerwonymi na mistrzostwa Europy w 2008 i 2012 roku. W turnieju rozgrywanym w Polsce wystąpił we wszystkim trzech meczach fazy grupowej od początku do końca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here