18-letni Mateusz Bogusz zadebiutował w Championship w barwach Leeds United. Młodzieżowy reprezentant Polski w 73. minucie meczu zmienił „dorosłego” reprezentanta Polski, Mateusza Klicha.

Bogusz trafił do Leeds latem 2019 roku z Ruchu Chorzów. Dotychczas zagrał w jednym meczu pucharowym – w sierpniu w Carabao Cup (Puchar Ligi Angielskiej) przeciwko Stoke City (2:2 i porażka po karnych).

Młody Polak przez cały sezon trenował z pierwszą drużyną Leeds, ale albo zasiadał na ławce rezerwowych, albo znajdował się poza kadrą meczową i grał w drużynie Pawi do lat 23.

Leeds United już wcześniej zapewniło sobie awans do Premier League. Do najwyższej klasy rozgrywkowej wracają po 16 latach przerwy.

Debiut Bogusza w Championship

Trener Marcelo Bielsa ostatnio chwalił Bogusza. Wskazywał, że z treningu na trening robi postępy. W ostatniej kolejce dał mu szansę debiutu w Championship. Czy Polak będzie miał również okazję do gry w Premier League, czas pokaże.

Leeds wygrało z Charltonem 4:0 i sezon zakończyło na pierwszym miejscu na zapleczu angielskiej ekstraklasy. Klich grał do 73. minuty, Bogusz od tego momentu, a bramkarz Kamil Miazek cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Kibicom Leeds Bogusz zapadł w pamięć w ubiegłym roku, w trakcie letnich przygotowań do sezonu. W towarzyskim meczu z Western Sydney Wanderers strzelił po widłach. Kompilacja zagrań Bogusza z tego spotkania dostępna poniżej.