Mateusz Cetnarski postanowił skończyć z graniem w piłkę w Polsce i wyjechał na Zanzbiar. Został grającym trenerem drugoligowego zespołu na Zanzibarze – Pili Pili Dulla Boys Jambiani FC.

Sieć hoteli w Pili Pili na Zanzibarze prowadzi Polak Wojciech Żabiński (swoje perypetie opisuje na Facebooku: Wojtek na Zanzibarze), a od niedawna osobą odpowiedzialną za marketing sportowy jest Żelisław Żyżyński, do niedawna pracujący jako dziennikarz Canal+.

Żyżyński w tym roku zorganizował już turniej w piłkę nożną plażową, którą relacjonowały wszystkie media na Zanzibarze, a jedną z gwiazd był Bogusław Saganowski, wieloletni kapitan reprezentacji Polski w beach soccerze.

Pod koniec stycznia Żyżyński ogłosił, że poszukuje trenera, który przyjedzie i podpisze dwuletni kontrakt na prowadzenie miejscowej drużyny Pili Pili Dulla Boys Jambiani FC. W planach awans do Zanzibar Premier League.

Na ofertę skusił się Mateusz Cetnarski, który w rundzie jesiennej trwającego sezonu reprezentował barwy pierwszoligowej Korony Kielce. Porzuca więc w miarę profesjonalne granie na rzecz trenowania i grania z amatorami.

32-letni Cetnarski to dwukrotny reprezentant Polski, a w piłce klubowej największe sukcesy święcił ze Śląskiem Wrocław, z którym w 2012 roku sięgnął po mistrzostwo Polski oraz Superpuchar Polski. Drugą piłkarską „młodość” przeżywał w Cracovii, ale od jakiegoś czasu grał już w niższych ligach. Z przerwą na półroczną przygodę w łotewskim FK Tukums.

„Czekacie na #transfery? Panie i Panowie, zespół Pili Pili Dulla Boys ma nowego grającego trenera! Byłego mistrza Polski i reprezentanta kraju, ale przede wszystkim wspaniałego człowieka. Razem z Wojtkiem możemy dokonać rzeczy wielkich” – zapowiedział transfer Żyżyński.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here