Jakub Moder zadebiutował w sobotę w Premier League, a Michał Karbownik dzień wcześniej zaliczył asystę w U23 Brighton Hove&Albion.

Brighton przegrało na wyjeździe z West Bromwich Albion 0:1. Zespół dwóch Polaków radził sobie dobrze. Zdominował przeciwnika, ale ostatecznie nie zdołał wydrzeć nawet punktu, choć było blisko. Goście nie wykorzystali rzutu karnego, a później po weryfikacji VAR sędzia nie uznał im bramki.

Spotkanie mimo, że dla klubu bez historii, to historyczne dla Jakuba Modera, który po raz pierwszy wybiegł na arenę Premier League. Polak debiutu doczekał się w 84. minucie, kiedy zmienił Bena White’a.

Poza kadrą gospodarzy znalazł się Kamil Grosicki. W zespole gości nie było z kolei Michała Karbownika. To nie znaczy jednak, że były piłkarz Legii Warszawa próżnuje. Dzień wcześniej w U23 Brighton w meczu Premier League 2 zaliczył asystę. Jego zespół przegrał ostatecznie z U23 Manchesteru City 1:3.

Krabownik debiut w seniorach Brighton ma już za sobą. Podobnie jak Moder zagrał całe 90 minut w spotkaniu FA Cup. Zespół Polaków uległ Leicester City 0:1. Obaj reprezentanci Polski zostali ściągnięci do Anglii w styczniu br.