Wydawało się, że w końcu Arkadiusz Milik pożegna się z Neapolem i uwolni od ekscentrycznego prezesa Aurelio De Laurentisa. Poważną ofertę złożył Olympique Marsylia, transfer potwierdzały już nawet zagraniczne media, ale i sam dyrektor sportowy SSC Napoli oraz trener Francuzów Andre Villas-Boas. Ale nic z tego, sprawa utknęła w martwym punkcie przez absurdalną klauzule, o której poinformował Krzysztof Stanowski na Weszło.com.

Dramat Milika trwa

Francuzi zaproponowali atrakcyjną ofertę – 9 mln euro od razu, kolejne cztery w bonusach i 20 proc. od kolejnej sprzedaży. Wydawało się więc, że wszystko już „klepnięte”. Polski napastnik był niemal obiema nogami w Marsylii, tymczasem w tragi-komiczny sposób przytrzymał go De Laurentis, który wymyślił sobie dziwną klauzulę.

Według informacji do jakich dotarł Stanowski z Weszło.com wynika, że prezes Napoli chce zapisu, który uniemożliwiłby Milikowi powrót do Włoch przez kolejne 1,5 albo 2 lata. Dziennikarz słusznie wypunktował pomysł apodyktycznego producenta filmowego, który nie chce odpuścić polskiemu napastnikowi i co krok zadaje mu kolejne ciosy.

„To oczywiście jest dość kuriozalne: w Serie A reprezentant Polski ma ugruntowaną pozycję i trudno zrozumieć, dlaczego miałby wykluczać opcję powrotu do tak mocnej i bogatej ligi, gdzie wzbudza zainteresowanie czołowych klubów. Ponadto kluczowe jest jeszcze jedno: przecież od lata Milik powinien być wolnym człowiekiem – wolnym w tym sensie, że całkowicie niezależnym od Napoli. Dlaczego więc ten klub miałby dalej mieć wpływ na jego przyszłość zawodową?” – zastanawia się Stanowski.

Kiedy wydawało się, że już niebawem zobaczymy reprezentanta Polski w akcji, sprawy znów się skomplikowały. Saga jego transferów-niewypałów ma już swoją długą, momentami zabawną, innym razem żenującą, pechową, a jeszcze innym kuriozalną historię. Niestety to nie koniec. Pozostaje mieć nadzieję, że z komplikacjami, ale jednak Milik zmieni klub zimą, bo to jedyna opcja, żebyśmy zobaczyli go na Euro 2020.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here