W wieku 71 lat zmarł Adam Musiał, zawodnik legendarnej drużyny Kazimierza Górskiego, która w 1974 roku wywalczyła trzecie miejsce na mistrzostwach świata w RFN.

Grający na lewej obronie Musiał rozegrał sześć z siedmiu spotkań na pamiętnym mundialu. Łącznie w reprezentacji wystąpił 34 razy.

Musiał jest drugim, po Kazimierzu Deynie (zmarł w 1989 roku), podstawowym zawodnikiem wspaniałej drużyny trenera Kazimierza Górskiego, który już nie żyje.

Musiał urodził się w 1948 roku. Jako 18-latek trafił do Wisły Kraków, w której grał przez 10 lat i sięgnął po jedno mistrzostwo kraju. Potem grał jeszcze w Arce Gdynia, z którą w sezonie 1977/78 zdobył Puchar Polski.

Pod koniec kariery (w PRL-u można było wyjeżdżać za granicę grać w piłkę z reguły po 30-stce) grał w Anglii (Hereford United FC) oraz USA (polonijny klub Eagles SC Yonkers).

Później został trenerem i na początku lat 90. z Wisłą Kraków wywalczył brązowy medal w ekstraklasie. Przez tygodnik „Piłka Nożna” został wybrany trenerem roku w Polsce. Ponadto prowadził jeszcze Lechię Gdańsk, Stal Stalową Wolę i GKS Katowice. Po zakończeniu kariery trenerskiej pracował na różnych stanowiskach w Wiśle Kraków.

Nie podano przyczyny śmierci Musiała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here