Polska reprezentacja do lat 21 zremisowała w Gdyni z Bułgarią, czym mocno skomplikowała sobie sprawę awansu na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Dla selekcjonera kadry Czesława Michniewicza było to ostatnie spotkanie. Teraz biało-czerwoni, żeby zakwalifikować się do turnieju muszą liczyć na potknięcia rywali w innych grupach.

Dla Michniewicza dwa październikowe spotkania były pożegnalnymi. Selekcjoner nie będzie jednak z wielkim sentymentem wspominał tego zgrupowania, bo jego – byli już podopieczni – zdołali wywalczyć zaledwie jeden punkt. W piątek przegrali na wyjeździe z Serbami 0:1, a we wtorek zremisowali u siebie z Bułgarią 1:1.

W pierwszej połowie na stadionie w Gdyni inicjatywę przejęli goście, a swoją przewagę przypieczętowali bramką Zdravko Dimitrova, który ośmieszył polską grę w defensywie. Po opuszczeniu szatni biało-czerwoni włączyli się do walki i wyrównali w 67. min. Najpierw potężnym strzałem popisał się Patryk Klimala, który trafił w poprzeczkę, a odbitą piłkę z bliskiej odległości umieścił w bramce Bartosz Bida.

Początkowo eliminacje wyglądały w wylonaniu Polaków niezwykle obiecująco. Po czterech pierwszych kolejkach liderowali w tabeli, a punkty zgubili remisując z silną Rosją 1:1. Później (15. listopada 2019 r.) doznali bolesnej porażki w Sofii właśnie z Bułgarią 0:3. Wydawało się, że to pojedyncze potknięcie. Po wrześniowym zwycięstwie z Rosją 1:0, wydawało się, że mocno uchylili sobie drzwi do turnieju. Niestety po tym zgrupowaniu, przytrzasnęli sobie palce tymi drzwiami.

Prowadzący w grupie Rosjanie zakończyli we wtorek eliminacyjne zmagania zwyciężając z Łotwą 4:1. Tym samym z 23 punktami na koncie zapewnili sobie awans na mistrzostwa. Polacy mają przed sobą jeszcze jeden mecz, w którym zmierzą się właśnie z Łotwą. W tym momencie zajmujemy drugie miejsce w tabeli z 17 punktami. Jeśli nasi młodzieżowcy marzą jeszcze o udziale w turnieju muszą liczyć na potknięcia reprezentacji z innych grup. O promocji zadecyduje bowiem klasyfikacja drużyn z drugich miejsc. Szanse na to są jednak bardzo mizerne. Polacy mają jeszcze przed sobą jeszcze jeden mecz. Ich przeciwnikami pod wodzą nowego już selekcjonera będą Łotysze.

Skład reprezentacji Polski:

Kamil Grabara – Karol Fila, Jakub Kiwior, Kamil Piątkowski, Tymoteusz Puchacz – Marcin Listkowski, Bartosz Slisz, Mateusz Bogusz – Jakub Kamiński (46. Bartosz Bida), Patryk Klimala (83. Bartosz Białek), Maciej Rosołek (61. Paweł Tomczyk).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here