Poczytny włoski dziennik „La Gazzetta dello Sport” uznał Piotra Zielińskiego za najlepszego zawodnika meczu Napoli – Hellas Werona. Podopieczni Gennaro Gattuso wygrali 2:0, a jedną z bramek zdobył Arkadiusz Milik.

„Zielu” dostał notę 7 w skali 1-10. „Niezmordowany. Znakomicie poruszał się w środku boiska. Dał drużynie siłę i wysoką jakość” – napisano w uzasadnieniu.

Polskiego pomocnika na łamach włoskich mediów chwalił również Francesco Guidolin, czyli trener, który prowadził Zielińskiego jeszcze w Udinese. Szkoleniowiec stwierdził, że „Zielu” ma wszelkie predyspozycje, by być topowym zawodnikiem na świecie na swojej pozycji. Brakuje mu jednak liczb. Po stronie goli i asyst przeciwko Hellasowi znów widniało zero, a w całym sezonie ma ich odpowiednio dwa i trzy.

Zgadzam się z tym i zrobię to. Gole nadejdą, jestem o to spokojny. W starciu z Hellasem niewiele brakowało. Ważną rzeczą jest to, że rozwijamy się z meczu na mecz – cytuje pomeczowe słowa Zielińskiego portal tuttomercatoweb.com.

Milik na walizkach

Identyczną ocenę, jak Zieliński, otrzymał Milik. Polak dał prowadzenie Napoli w 38. minucie meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Matteo Politano wyskoczył najwyżej do piłki i precyzyjnym strzałem głową pokonał bramkarza rywali.

„Gol na pożegnanie. Arek, choć siedzi na walizkach, ale znów miał decydującą rolę w zwycięstwie” – czytamy na łamach „LGdS”.

Włoski dziennik nawiązał tym samym do sagi transferowej z udziałem reprezentanta Polski. Milik bliski jest przejścia do Juventusu Turyn. Ewentualna transakcja jest na etapie negocjacji sumy odstępnego.

W drużynie Hellasu w 84. minucie na boisku pojawił się Mariusz Stępiński, ale losów meczu nie odwrócił. W kadrze meczowej z powodu kontuzji zabrakło Pawła Dawidowicza.