Kamil Glik jest jednym z trzech piłkarzy z pola, którzy w bieżącym sezonie Seria A zagrali we wszystkich meczach od pierwszej do ostatniej minuty.

Polski obrońca wrócił do Seria A po czterech latach gry we francuskim AS Monaco. W sierpniu 2020 roku podpisał trzyletni kontrakt z Benevento.

Glik z miejsca stał się ważną postacią beniaminka Serie A. Gra wszystko od deski do deski – rozegrał 1260 minut w 14 spotkaniach.

Oprócz Glika jest tylko dwóch piłkarzy (grających w polu) w Serie A, którzy mogą pochwalić się podobnym czasem na boiskach w bieżącym sezonie. To Takehiro Tomiyasu z Bolonii oraz Nikola Milenković z Fiorentiny.

Czytaj także: Żona Glika zdradza, dlaczego Kamil zdecydował się na zmianę klubu

Drugim z najczęściej występujących w polu Polaków w Serie A jest Karol Linetty. Również wystąpił we wszystkich 14 spotkaniach, ale pięciokrotnie był zmieniany w końcówkach spotkań. Tym samym do „pełnej puli” brakuje mu 34 minut.

Do niedawna szansę na „komplet” minut w Serie A miał także Sebastian Walukiewicz. W 12. kolejce w meczu z Parmą doznał jednak kontuzji i w kolejnym spotkaniu – przeciwko Udinese – nie zagrał.

Poza wspomnianymi Glikiem, Tomiyasu i Milenkoviciem, wszystkie możliwe minuty na boisku spędziło ośmiu bramkarzy. Wśród nich Bartłomiej Drągowski z Fiorentiny.

Polacy w Serie A – najwięcej minut na boisku

 1. Kamil Glik (Benevento) – 1260 minut
  Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – 1260
 2. Karol Linetty (Torino) – 1226
 3. Sebastian Walukiewicz (Cagliari) – 1151
 4. Arkadiusz Reca (Crotone) – 1059
 5. Łukasz Skorupski (Bologna) – 900
 6. Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – 830
 7. Wojciech Szczęsny (Juventus) – 810
 8. Piotr Zieliński (Napoli) – 699
 9. Paweł Dawidowicz (Hellas) – 676
 10. Arkadiusz Milik (Napoli) – 0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here