Tomasz Woźniak opuścił Genoę CFC i przeszedł do SPAL Ferrara. 18-letni bramkarz podpisał 3-letni kontrakt z klubem z Serie B.

Woźniak jest wychowankiem akademii Legi Warszawa, a do Genoi przeniósł się dwa lata temu. W Ligurii występował na poziomie młodzieżowym. Polakiem zainteresowanych było więcej klubów.

„Latem był bliski przenosin na Wyspy Brytyjskie. Przebywał na testach w Barnsley FC. Dostał pozytywną opinię od trenerów i dyrektora sportowego, ale… pojawiła się dla niego lepsza oferta. Bardzo chciała go Brescia Calcio, jednak w klubie na ostatniej prostej, na kilka dni przed zamknięciem okna transferowego, pojawiły się problemy organizacyjne” – podał Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl.

Polak miał podpisać trzyletni kontrakt, przez pierwszy rok będzie na umowie młodzieżowej, a dwa kolejne spędzi na profesjonalnej. Bramkarz będzie trenował z pierwszym zespołem, ale ogrywać się będzie na poziomie primavery.

Woźniak cieszył się sporym zainteresowaniem. Włodarczyk wymienił w tym kontekście kolejne cztery kluby: Blackburn Rovers, Entellę, Ascoli oraz Lazio.

18-latek w Ferrarze będzie miał polskie towarzystwo. W SPAL występują jeszcze Bartosz Salamon i rówieśnik Woźniaka Jakub Iskra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here