Piłkarze Lecha Poznań w czwartkowy wieczór na Ibrox Starium w Glasgow powrócą do rywalizacji w Lidze Europy. Wyjazdowe starcie z Rangers FC będzie drugim występem podopiecznych Dariusza Żurawia w fazie grupowej rozgrywek. W pierwszej kolejce, po walce ulegli SL Benfice 2:4. W starciu ze Szkotami w zespole „Kolejorza” zabraknie kilku kluczowych zawodników.

Lech w stolicy Szkocji zagra bez kilku kluczowych postaci. W obronie zabraknie Bohdana Butko, który nie jest jeszcze gotowy do gry, dysponowany nie będzie też Djordje Crnomarković, a w pomocy Żuraw będzie musiał obejść się bez Jakuba Kamińskiego i Pedro Tiby. Na szczęście urazy ww. zawodników nie są poważne, więc wszyscy powinni być dostępni już w przyszłym tygodniu. Po pauzie za kartki do rywalizacji w Europie wraca za to filar obrony Kolejorza Lubomir Satka.

Szef poznańskiej defensywy podczas konferencji prasowej podkreślił, że celem zespołu nie jest piłkarska turystyka tylko realna walka na boisku. Tak więc mimo osłabienia możemy liczyć na solidną grę Lecha. – Awans do grupy Ligi Europy był naszym marzeniem i cieszymy się, że udało nam się je zrealizować, ale na tym nie chcemy poprzestać. Jesteśmy w pucharach po to, żeby dobrze grać w piłkę i punktować – mówi przed czwartkowym meczem Satka.

– Na pewno czuję przed tym spotkaniem pozytywne emocje. Awans do grupy Ligi Europy był marzeniem dla nas wszystkich. Skoro już jednak tu jesteśmy, to nie tylko po to, by zagrać z dobrymi rywalami na fajnych stadionach, ale także po to, by punktować i grać dobry futbol – tłumaczył stoper, dla którego będzie to debiut w LE. W meczu przeciwko Benfice pauzował za kartki.

Początek meczu Rangers FC vs. Lech Poznań o godz. 21.00. Transmisja w TVP Sport.

Przewidywany skład Lecha:

Filip Bednarek – Alan Czerwiński, Lubomir Satka, Thomas Rogne, Wasyl Kraweć – Karlo Muhar, Jakub Moder, Tymoteusz Puchacz, Dani Ramirez, Michał Skóraś – Mikael Ishak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here