Jest niemal przesądzone, że Brighton skorzysta z klauzuli i już zimą ściągnie z Lecha Poznań Jakuba Modera – informuje poznański oddział „Gazety Wyborczej”.

Moder został kupiony przez angielski klub pod koniec letniego okna transferowego za rekordowe w skali Ekstraklasy 11 mln euro. Ale zanim Lech usiadł do negocjacji, postawił jeden kluczowy warunek – pomocnik zostaje na kolejny sezon w Polsce.

„Krakowskim targiem” dobito, że Brighton może ściągnąć Modera już zimą, ale za dodatkową opłatą. I właśnie z tej klauzuli Anglicy chcą skorzystać.

Moder pod baczną obserwacją

Według poznańskiej „Gazety Wyborczej” jest niemal przesądzone, że Moder w styczniu dołączy do zespołu Premier League.

„Wskazuje na to zachowanie Anglików, którzy gromadzą cały katalog informacji o zawodniku, łącznie z jego zwyczajami czy dietą. To znak, że szykują się na podjęcie przez niego treningów w Anglii”czytamy w tekście.

Brighton chce koniecznie wzmocnić drugą linię. Moder ma pomóc w walce o utrzymanie w Premier League. Aktualnie przyszły klub polskiego pomocnika po ośmiu kolejkach ma zaledwie sześć punktów i zajmuje 16. miejsce w tabeli.

Lech w zamian otrzyma dodatkowy milion euro. Jeśli w najbliższych tygodniach nie wydarzą się rzeczy z gatunku anormalnych, to przed Moderem ostatnie mecze w barwach Kolejorza – sześć ligowych i trzy w europejskich pucharach. Potem ruszy na podbój poważnej ligi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here