Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa podał skład, w jakim biało-czerwoni wyjdą na murawę stadionu Wembley, żeby zmierzyć się z Anglią. Jest kilka niespodzianek.

Wczesnym popołudniem dowiedzieliśmy się kto na pewno nie zagra na Wembley. Paulo Sousa wyeliminował jednego zawodnika, którego z powodów ograniczeń nie mógł wpisać do składu meczowego (w protokole może być 23 zawodników, a na zgrupowaniu obecnie przebywa jeden więcej). Więcej na ten temat TUTAJ.

Na kilkadziesiąt minut przed meczem Sousa podał skład. Kapitańską opaskę założy Kamil Glik. Za niespodzianki z pewnością można uznać obecność Michała Helika w obronie, który po swoim debiucie przeciwko Węgrom nie zebrał najlepszych recenzji oraz Karola Świderskiego. Ten zaliczył pierwszy występ w reprezentacji z golem. Ustalił wynik spotkania Polska – Andora na 3:0, ale chyba mało kto spodziewał się, że wyjdzie na Wembley kosztem Arkadiusza Milika.

Mecz na Wembley rozpocznie się o godz. 20.45. Będzie to trzecie spotkanie w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2022 i trzecie Sousy w roli selekcjonera. W poprzednich meczach Polacy zremisowali z Węgrami w Budapeszcie 3:3 i wygrali z Andorą w Warszawie 3:0.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Anglią:

Polska: Szczesny – Bereszyński, Helik, Glik, Bednarek, Rybus – Krychowiak, Moder, Zieliński – Piątek, Świderski

Anglia: Pope – Walker, Maguire, Stones, Chilwell – Phillips, Rice, Foden – Mount, Kane, Sterling.

Sędzia: Bjoern Kuipers (Holandia).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here