Paulo Sousa podał wyjściowy skład w jakim reprezentacja Polski zagra w czwartkowy wieczór z Węgrami. Pojawiła się wielka niespodzianka, bo w defensywie biało-czerwonych zabraknie jednego z liderów zespołu Kamila Glika, a jego miejsce zajmie debiutant.

Ostatni selekcjonerzy reprezentacji od tego nazwiska rozpoczynali układanie składu, natomiast rozpoczynający pracę z Polakami Sousa posadził Glika na ławce.

Zamiast nestora grającego w Benevento Calcio, zobaczymy debiutanta, który robi furorę w Championship. To Michał Helik, zawodnik Barnsley będzie miał za zadanie bronić dostępu do naszego. Obok niego w trzyosobowym bloku zagają jeszcze Bartosz Bereszyński i Jan Bednarek.

Na skrzydłach biegać będą Arkadiusz Reca i Sebastian Szymański. W środku zagrają Jakub Moder z Grzegorzem Krychowiakiem, a przed nimi Piotr Zieliński, który będzie odpowiedzialny za kreowanie akcji dla Arkadiusza Milika i Roberta Lewandowskiego.

Polacy zagrają w ustawieniu z trzema obrońcami o czym od dawno spekulowały media.

Do Budapesztu poleciało 26 zawodników, w związku z tym trzech z nich: Sebastian Kowalczyk, Bartosz Slisz i Karol Świderski, wylądowało na trybunach. W protokole meczowym może znaleźć się maksymalnie 23 piłkarzy.

Skład Polski na mecz z Węgrami

Polska: Szczęsny – Bereszyński, Helik, Bednarek – Szymański, Moder, Krychowiak, Reca – Zieliński, Milik – Lewandowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here