Robert Lewandowski strzelił dwa gole w meczu Ligi Mistrzów z Salzburgiem. Trafienia zadebiutował legendzie Bayernu Monachium – Gerdowi Muellerowi. Tego dnia obchodził 75. urodziny.

„Chciałbym zadedykować moje bramki prawdziwej legendzie Gerdowi Muellerowi. To dziś są jego 75. urodziny. Skala tego, co osiągnąłeś motywuje mnie każdego dnia do pracy, by przynajmniej trochę zbliżyć się do twojej wielkości. Trzymaj się królu Gerdzie” – napisał w języku angielskim Lewandowski.

Mueller uważany za jednego z najlepszych napastników w historii futbolu. To prawdziwa legenda Bayernu i reprezentacji Niemiec. Jest mistrzem świata z 1974 roku i Europy z 1972 roku. Czterokrotnym mistrz Niemiec, trzykrotnym tryumfatorem Pucharu Europy (dzisiejsza Liga Mistrzów). To tylko te najważniejsze sukcesy.

Zobacz także: Powrót na strzelecką ścieżkę. Dwa gole Lewandowskiego, Raul na wyciągnięcie ręki [WIDEO]

Indywidualnie jest najlepszym strzelcem w historii Bundesligi (364 goli), Pucharu Niemiec (78 goli) i Bayernu Monachium (515 goli). Sięgał po tytuły króla strzelców MŚ, ME, Bundesligi i Pucharu Europy.

Choroba Muellera

W ostatnich dniach żona Muellera poinformowała, że legendarny piłkarz najprawdopodobniej niedługo umrze. „Śpi i czeka na koniec” – powiedziała w wywiadzie dla „Bilda”.

Od wielu lat Mueller zmaga się z chorobą Alzheimera. Jest bardzo słaby, nie ma kontaktu z otoczeniem. Obecnie przebywa w domu opieki społecznej, gdzie codziennie czuwa przy nim żona.

Lewandowski dedykuje bramki Muellerowi.
Fot. Instagram/screen

https://www.instagram.com/p/CHJQ56phWdN/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here