Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek jest zakażony koronawirusem. Informację przekazał Polski Związek Piłki Nożnej. Teraz zgodnie z procedurami sanitarnymi trener musi pozostać w izolacji. Co więc z październikowymi meczami biało-czerwonych?

„Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 przeprowadzone u selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka dały wynik pozytywny” – podała polska federacja piłkarska w sobotę wieczorem. Informacja ukazała się w mediach społecznościowych.

Polski związek przekazał też, że „wprowadzona została standardowa procedura izolacji zgodna z obowiązującymi przepisami sanitarnymi”.

Ile trwa taka izolacja? Od 2. września obowiązują nowe przepisy, które można znaleźć na stronie rządowej. Czas trwania izolacji zgodnie z zasadami zależy od stanu zdrowia pacjenta i decyzji lekarza pierwszego kontaktu, albo lekarza opiekującego się chorym w szpitalu lub izolatorium.

„Jeśli zostałeś skierowany do izolacji w warunkach domowych bo rozpoznano u Ciebie zakażenie koronawirusem wywołującego chorobę COVID-19, to w siódmej dobie otrzymasz na swój telefon wiadomość tekstową o konieczności skontaktowania się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej w 8-10 dobie. Lekarz zdecyduje o tym, jak długo potrwa Twoja izolacja. Może to załatwić za pomocą teleporady, ale może też zdecydować o konieczności wizyty domowej” – czytamy na gov.pl.

Jeśli decyzją lekarza izolacja nie została przedłużona, to kończy się ona po 10 dniach trwania „od daty uzyskania pierwszego dodatniego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 – w przypadku pacjenta bez objawów klinicznych”.

Nie są znane dokładne informacje odnośnie tego jak znosi zakażenie opiekun polskiej drużyny narodowej. Kolejne mecze Polska rozegra na początku października. Najpierw siódmego spotkanie towarzyskie z Finlandią (w Gdańsku), a później dwa mecze Ligi Narodów – z Włochami (11.10 w Gdańsku) oraz Bośnią i Hercegowiną (14.10 we Wrocławiu). Teoretycznie jest więc szansa, że Brzęczek wróci do tego czasu do swoich obowiązków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here