Napastnik Piasta Gliwice Piotr Parzyszek podpisał we wtorek kontrakt z Forsinone Calcio. Klub prowadzony przez Alessandro Nestę już rok temu chciał ściągnąć do siebie polskiego napastnika, ale gliwiczanie nie zdecydowali się oddać go za 1,5 mln euro, zażądali 500 tys. więcej. Tym razem obie strony doszły jednak do porozumienia.

O tym, że Parzyszek najprawdopodobniej przeniesie się do zespołu z czołówki Serie B poinformował już kilka dni wcześniej włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio. We wtorek polski napastnik podpisał trzyletni kontrakt z Frosinone. W zespole występuje też Przemysław Szymiński. Piast za transfer otrzymał 500 tys. euro.

Dlaczego tak mało skoro rok temu Piast zażądał aż 2 mln euro? Kontrakt zawodnika z klubem i tak wygasłby w czerwcu 2021 roku, tak więc była to ostania szansa, żeby na nim zarobić. Przed finalizacją transferu zawodnik rozegrał jeszcze w barwach starego zespołu spotkanie trzeciej fazy eliminacji do Ligi Europy przeciwko FC Kopenhadze, w którym Piast poległ 0:3, a sam Parzyszek raził nieskutecznością.

Parzyszek do Piasta trafił w 2018 roku z holenderskiego PEC Zwolle. Od tego momentu rozegrał dla polskiej drużyny 83 spotkania, strzelając w tym czasie 23 goli i siedmiokrotnie asystując.

Frosinone to zespół z czołówki Serie B, który był włos od awansu do elity calcio. Zawodnicy Nesty spisali się znakomicie w barażach o awans. Dotarli do samego finału, a tam w dwumeczu przegrali u siebie ze Spezią 0:1, a w rewanżu odnieśli zwycięstwo 1:0. Z promocji do Serie A cieszyli się jednak rywale, bo zajęli wyższą lokatę w sezonie zasadniczym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here