Piotr Zieliński ubiega się o włoskie obywatelstwo i chce, żeby jego dziecko, które niedługo przyjdzie na świat, również takowe posiadało – donosi „Il Corriere del Mezzogiorno”.

Zieliński najwyraźniej zapuścił już korzenie na Półwyspie Apenińskim do tego stopnia, że chce mieć drugie obywatelstwo – obok polskiego, także włoskie.

Piotr Zieliński z włoskim obywatelstwem?

Według doniesień włoskich mediów Polak zdał już test z języka włoskiego na poziomie B2 na jednym z uniwersytetów. W ciągu kilku dni otrzyma wyniki.

Według „Il Corriere del Mezzogiorno” Zieliński stara się o obywatelstwo głównie dla swojego dziecka, które w najbliższych miesiącach ma przyjść na świat. Dzięki obywatelstwu rodzina Zielińskich ze wszystkich urzędów czy usług publicznych będzie mogła korzystać na takich zasadach, jak Włosi.

Zieliński już 10 rok gra na włoskiej ziemi. W 2011 roku wyjechał z Zagłębia Lubin do Udinese Calcio. W międzyczasie grał na wypożyczeniu w Empoli, a w 2016 roku za 16 mln euro przeszedł do Napoli. Z obecnym klubem wiąże go umowa do 2024 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here