SSC Napoli po emocjonującym meczu zremisowało na wyjeździe z US Sassuolo Calcio 3:3. Autorem jednej z bramek był Piotr Zieliński, który wyrównał swój rekord strzelecki w Serie A.

W 34. minucie na prowadzenie za sprawą samobójczego trafienia Nikoli Maksimovicia wyszli gospodarze. Kilka minut później precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego wyrównał Zieliński. To jego szósty gol w tym sezonie Serie A. Polak wyrównał tym samym swój dotychczasowy rekord.

„Zielu” potwierdził wysoką formę strzelecką. W ostatnich czterech spotkaniach trzy razy cieszył się ze zdobycia bramki. Wcześniej trafiał w lidze z Atalantą Bergamo (2:4) oraz w Lidze Europy z FC Granadą (2:1).

Środowe spotkanie było bardzo zacięte. W 45. min. na 2:1 z karnego strzelił Domenico Berardi. Później wyrównał Giovanni Di Lorenzo. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu prowadzenie gościom dał Lorenzo Insigne, który wykorzystał „jedenastkę”. Gospodarze w samej końcówce także dostali jeszcze rzut karny, który sfinalizował Francesco Caputo i zrobiło się 3:3.