Kilka dni temu stadion w Neapolu zmienił nazwę ze Stadio San Paolo na im. Diego Armando Maradony. To oczywiście hołd złożony przez miasto piłkarzowi, który jest jego absolutną legendą. SSC Napoli swój pierwszy mecz na przemianowanym obiekcie zagrało w czwartek, a pierwszego gola na nim zdobył nikt inny jak Piotr Zieliński, który w ten sposób przeszedł do historii.

Argentyński gwiazdor zmarł 25. listopada, a już kilka godzin później burmistrz Neapolu Luigi de Magistris zapowiedział, że hołdem będzie nazwanie imieniem piłkarza stadionu, na którym swoją grą zapisał się głęboko w sercach neapolitańczyków. W piątek miejscowi radni aprobowali wniosek i Stadio San Paolo zmienił nazwę na Stadio Diego Armando Maradona.

W miniony weekend zawodnicy Napoli grali na wyjeździe z Crotone, a więc debiut na stadionie Maradony zaliczyli dopiero w czwartek, kiedy mierzyli się w Lidze Europy z Realem Sociedad. Wiadomo więc było, że ten kto zdobędzie tego wieczoru bramkę jako pierwszy, przejdzie do historii. Zaszczyt ten przypadł Piotrowi Zielińskiemu.

Polski pomocnik wpakował piłkę do siatki w 35. minucie, po tym jak po rzucie rożnym próbował ją wybić jeden z przeciwników. Wtedy czyhający na linii pola karnego „Zielu” przyjął futbolówkę na klatę i uderzył, nie dając bramkarzowi szans na jakąkolwiek reakcję. Gospodarze schodzili do szatni z prowadzaniem.

Nie zdołali go jednak utrzymać. Goście w drugiej połowie wyrównali na 1:1 i takim też wynikiem zakończyło się spotkanie. To była ostatnia kolejka fazy grupowej LE. Oba zespoły awansowały do kolejnej rundy – Napoli z pierwszego, a Real z drugiego miejsca.