Sobotni występ przeciwko Arminii Bielefeld sprawił, że Łukasz Piszczek awansował do czołowej dziesiątki zagranicznych zawodników z największą liczbą występów w Bundeslidze.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to ostatni sezon Piszczka w Borussii Dortmund. Były już reprezentant Polski zapowiedział, że po zakończeniu bieżącej kampanii prawdopodobnie zawiesi buty na kołku.

Piszczek w dziesiątce najczęściej występujących zawodników zagranicznych

Ale póki co ma okazję śrubować kolejne rekordy. 35-letni Piszczek ma najwięcej występów w Lidze Mistrzów spośród wszystkich piłkarzy BVB w historii. Zajmuje także siódmą lokatę wśród zawodników, którzy najczęściej przywdziewali trykot BVB w ogóle.

Po sobotnim meczu z Arminią (2:0) Piszczek awansował także do czołowej „10” zagranicznych piłkarzy z największą liczbą występów w lidze niemieckiej.

Piszczek w tym sezonie zazwyczaj jest rezerwowym. Tym razem wszedł na ostatnie cztery minuty za kontuzjowanego Matsa Hummelsa.

Występy Piszczka w Bundeslidze

Był to 323. występ Piszczka w Bundeslidze. 68 zanotował jeszcze jako piłkarz Herthy Berlin, a pozostałe w Borussii Dortmund.

Polak – o ile zdrowie pozwoli – powinien wyprzedzić jeszcze Sergieja Barbareza, Rafinhę i być może Ze Roberto. O przeskoczenie Vedada Ibisevicia może być już trudno, biorąc pod uwagę, że Piszczek nie będzie grał w każdym spotkaniu.

Trzy spotkania więcej od Piszczka w Bundeslidze rozegrał Robert Lewandowski. Przed „Lewym” jeszcze kilka sezonów gry na niemieckich boiskach, więc bez problemu znajdzie się co najmniej na drugim miejscu. Dogonienie Claudio Pizarro wydaje się mało realne, ale nie niemożliwe. Aby tak się stało, snajper Bayernu musiałby rozegrać średnio ponad 25 spotkań w tym i każdym z pięciu kolejnych sezonów.

Zagraniczni piłkarze z największą liczbą występów w Bundeslidze:

1. Claudio Pizarro (Peru) – 490 meczów
2. Naldo (Brazylia) – 358
3. Halil Altintop (Turcja) – 351
. Lewan Kobiaszwili (Gruzja) – 351
5. Vedad Ibisević (Bośnia i Hercegowina) – 343
6. Ze Roberto (Brazylia) – 336
7. Rafinha (Brazylia) – 332
8. Sergiej Barbarez (Bośnia i Hercegowina) – 330
9. Robert Lewandowski (Polska) – 326
10. Łukasz Piszczek (Polska) – 323
. Ole Björnmose (Dania) – 323

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here