Mateusz Bogusz przez najbliższy rok ma zbierać doświadczenie w drugoligowym hiszpańskim klubie – UD Logrones. Młodzieżowy reprezentant Polski został wypożyczony z Leeds United.

Trener Leeds Marcelo Bielsa zastrzegł w umowie, że w przypadku nadzwyczajnych okoliczności (kadra zdziesiątkowana kontuzjami, nagły wystrzał umiejętności Polaka – itp.) będzie mógł skrócić wypożyczenie Bogusza i ściągnąć go do Anglii zimą. Plan jest jednak taki, aby 19-letni Bogusz grał w Hiszpanii przez rok.

O wypożyczenie utalentowanego Bogusza starała się także Legia Warszawa oraz trzecioligowy angielski Charlton. Uznano, że najodpowiedniejsze warunki do rozwoju urodzony w 2001 roku pomocnik będzie miał w Legrones.

Bogusz trafił do Leeds latem 2019 roku z Ruchu Chorzów. Dotychczas grał w Pucharze Ligi Angielskiej i raz w Championship – na koniec ubiegłego sezonu, gdy Leeds miało już zapewniony awans. Młody Polak przez cały czas trenował z pierwszą drużyną Pawi, ale albo zasiadał na ławce rezerwowych, albo znajdował się poza kadrą meczową i grał w drużynie do lat 23.

UD Logrones po trzech meczach LaLiga2 ma na koncie jeden punkt. Okazję do debiutu Bogusz będzie miał w drugiej połowie października, gdy wróci ze zgrupowania reprezentacji Polski U-21. W trakcie meczów kadry, druga liga hiszpańska będzie normalnie rozgrywać swoje spotkania.

W LaLiga2 występować będzie również inny z reprezentantów Polski U-21. Marcin Bułka trafił na roczne wypożyczenie z PSG do FC Cartagena.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here