W piątek Polski Związek Piłki Nożnej podał sparingowych rywali biało-czerwonych przed samym Euro 2020. Podopieczni Paulo Sousy, po marcowych spotkaniach eliminacji mistrzostw świata, kolejne zgrupowanie odbędą już przed samym turniejem. Sprawdzianem generalnym będą mecze z Rosją i Islandią.

Paulo Sousa już niebawem zaliczy debiut w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Pod koniec marca rozpoczną się eliminacje do mistrzostw świata. Biało-czerwoni zagrają najpierw z Węgrami w Budapeszcie (25.03), później z Andorą w Warszawie (28.03) i z Anglią w Londynie (31.03).

Portugalski szkoleniowiec zacznie więc od meczów o stawkę, co nie ułatwia mu zadania, ani w kontekście walki o udział w mundialu, ani w kontekście wyjazdu na Euro.

Jedynymi spotkaniami, w których będzie mógł popracować bez wielkiej presji będą sparingi z Rosją i Islandią. Rozegrane zostaną w ramach przygotowań przed rozpoczęciem zmagań w mistrzostwach Starego Kontynentu.

„Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że reprezentacja Polski 1 czerwca 2021 roku o godzinie 20:45 zmierzy się w meczu towarzyskim z Rosją. Lokalizacja spotkania nie jest jeszcze potwierdzona. 8 czerwca Polacy zagrają jeszcze towarzysko na Stadionie Miejskim w Poznaniu (godz. 18:00) z Islandią, a następnie udadzą się na turniej finałowy. EURO rozpocznie się 11 czerwca” – poinformował PZPN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here