Hat-trick Roberta Lewandowskiego, asysta Davida Kopacza w 2. Bundeslidze – oto liczby polskich piłkarzy kończącego się weekendu na niemieckich boiskach.

Lewandowski przeciwko Stuttgartowi strzelił 33., 34. i 35. gola w sezonie. Do legendarnego rekordu Gerda Muellera z sezonu 1971/72 brakuje mu już tylko pięciu bramek. Wszystkie trafienia „Lewego” oraz relacja z meczu Bayernu z VfB do dostępne w TYM miejscu.

Zwycięstwa jak tlenu potrzebowała Hertha Berlin. Stara Dama rozegrała świetne spotkanie i pokonała u siebie Bayer Leverkusen 3:0, dzięki czemu wydostała się ze strefy spadkowej. Udział Krzysztofa Piątka w wygranej był symboliczny. „Pio” pojawił się na boisku w 82. minucie.

Kolejny mecz z rzędu w podstawowym składzie rozpoczął Robert Gumny, a między słupkami tradycyjnie stanął Rafał Gikiewicz. Augsburg przegrał tym razem z Freiburgiem 0:2. Wobec punktowania rywali z dołu tabeli, klub Polaków wciąż nie może być spokojny utrzymania w Bundeslidze. Nad Arminią Bielefeld (17. miejsce, spadek) ma 7 punktów przewagi, a nad FC Koeln (16. miejsce, baraże) – 6 pkt.

Z ławki rezerwowych występy kolegów oglądali Bartosz Białek i Łukasz Piszczek, a Marcin Kamiński po raz kolejny nie załapał się do kadry meczowej.

Na zapleczu Bundesligi kolejne dobre spotkanie rozegrał David Kopacz. Były zawodnik m.in. Górnika Zabrze zanotował asystę. Na końcówki weszli Adam Dźwigała i Martin Kobylański.

W 3 lidze niemieckiej pewnymi punktami w swoich zespołach są Adrian Małachowski i Sebastian Mrowca.

Poniżej podsumowanie występów polskich piłkarzy na niemieckich boiskach w miniony weekend.

Bundesliga

Bartosz Białek (VfL Wolfsburg) – na ławce w meczu z Werderem (3:1)
Rafał Gikiewicz (Augsburg) – cały mecz z Freiburgiem (0:2)
Robert Gumny (Augsburg) – 80 minut z Freiburgiem (0:2)
Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) – poza kadrą w meczu z Bayernem (0:4)
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 70 minut i hat-trick w meczu z VfB Stuttgart (4:0)
Krzysztof Piątek (Hertha BSC) – od 82. minuty w meczu z Bayerem Leverkusen (3:0)
Łukasz Piszczek (Borussia Dotmund) – na ławce w meczu z FC Koeln (2:2)

2. Bundesliga

Adam Dźwigała (St. Pauli) – od 78. minuty w meczu z VfL Osnabrueck (2:1)
Martin Kobylański (Eintracht Brunszwik) – od 80. minuty w meczu z Darmstadt (1:1)
David Blacha (VfL Osnabrueck) – poza kadrą w meczu z St. Pauli (1:2)
David Kopacz (Wurzburger Kickers) – cały mecz i asysta w meczu z Jahn Regensburg (1:1)
Adrian Stanilewicz (SV Darmstadt) – na ławce w meczu z Eintrachtem Brunszwik (1:1)

Mecz Fortuna Duesseldorf (Dawid Kownacki, Jakub Piotrowski, Adam Bodzek) – VfL Bochum w poniedziałek 22 marca.

3. Bundesliga

Adrian Małachowski (FC Magdeburg) – cały mecz z Kaiserslautern (1:0)
Sebastian Mrowca (Wehen Wiesbaden) – cały mecz i żółta kartka w meczu ze Zwickau (1:2)
Dennis Jastrzembski (Waldhof Mannheim) – na ławce w meczu z Ingolstadt (0:1)
Patrick Schikowski (SC Verl) – poza kadrą w meczu z VfL Luebeck (2:2)
Markus Piossek (SV Meppen) – 78 minut i żółta kartka w meczu z Bayernem II (2:1)
Andre Dej (Victoria Koeln) – poza kadrą w meczu z Saarbruecken (2:3)