Polska reprezentacja cały czas czeka na trzeciego rywala w grupie Euro 2020. Na razie wiemy, że nasi piłkarze zmierzą się z Hiszpanami i Szwedami. Czwartym zespołem, który dołączy do tego grona będzie Irlandia Północna albo Słowacja. Ci pierwsi wyeliminowali w czwartek z gry o udział w mistrzostwach Bośnię i Hercegowinę, a drudzy Irlandię.

Oba pojedynki rozstrzygnęły się dopiero po rzutach karnych. Irlandia Północna pojechała walczyć o Euro na trudny teren jakim są Bałkany. Tam stoczyła bój z Bośnią i Hercegowiną. Po niespełna kwadransie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą gola pomocnika AC Milanu Rade Krunicia. Wyrównał w drugiej połowie Niall McGinn. Spotkanie zakończyło się remisem, a o awansie do kolejnego etapu eliminacji zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się goście.

W drugim pojedynku Słowacja bezbramkowo zremisowała z Irlandią, a w karnych 4:2 wygrali gospodarze. Teraz 12. listopada w finale nasi południowi sąsiedzi zagrają z Irlandią Północną. Zwycięzca tego pojedynku trafi na Euro 2020 do grupy z Polską, Hiszpanią i Szwecją.

Baraże o EURO 2020 – półfinały

Ścieżka A

Bułgaria – Węgry 1:3

Islandia – Rumunia 2:1

Ścieżka B

Bośnia i H. – Irlandia Płn. 1:1, karne 3:4

Słowacja – Irlandia 0:0, karne 4:2

Ścieżka C

Norwegia – Serbia 1:2 po dogrywce

Szkocja – Izrael 0:0, karne 5:3

Ścieżka D

Gruzja – Białoruś 1:0

Macedonia Płn. – Kosowo 2:1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here