Jacek Góralski zerwał przednie więzadło krzyżowe w kolanie. Kontuzja jest na tyle poważna, że na pewno nie zagra na EURO 2020, które odbędzie się w 2021 roku.

Polski pomocnik doznał kontuzji we wtorek, w trakcie sparingu z Ruchem Brześć. Mecz odbywał się w ramach zimowych przygotowań Kairatu Ałmaty do nadchodzącego sezonu.

Po dokładnych badaniach okazało się, że uraz jest na tyle poważny, iż Góralski na boisko wróci najwcześniej jesienią.

„Jacek był u mnie wczoraj, diagnoza jest już potwierdzona. Niestety, piłkarza na pewno ominie turniej finałowy mistrzostw Europy. Bardzo mu współczuję. Znając charakter Góralskiego jestem jednak przekonany, że wróci na boisko silniejszy. Myślę, że będzie gotowy do gry jesienią” – powiedział lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski cytowany na stronie PZPN-u.

Góralski to 17-krotny reprezentant Polski, który był regularnie powoływany u schyłku kadencji Adama Nawałki, a następnie przez Jerzego Brzęczka. Nowy selekcjoner biało-czerwonych Paulo Sousa przynajmniej do jesieni nie będzie mógł skorzystać z usług byłego zawodnika Jagielloni Białystok.

To kolejny pomocnik, który z powodu kontuzji wypada z reprezentacji Polski na długie miesiące. Pod koniec stycznia więzadła w kolanie zerwał Krystian Bielik. On również na boisko wróci najwcześniej jesienią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here