Selekcjoner polskiej reprezentacji U-21 Czesław Michniewicz wysłał powołania zawodnikom grającym w zagranicznych klubach. Którzy ze stranierich mają stanowić o sile młodzieżówki?

Przed Biało-Czerwonymi dwa bardzo ważne spotkania w kontekście awansu do mistrzostw Europy U-21. Dzięki ostatniej wygranej z Rosją (1:0), Polacy są w komfortowej sytuacji. Wszystko zależy od nich i wystarczy „tylko” wygrać.

Wygrać jednak trzeba, gdyż Rosja rozegra jeszcze dwa spotkania z autsajderami grupy – Estonią i Łotwą. Aktualnie Polska ma 1 pkt straty do Rosji, ale i jeden mecz rozegrany mniej.

9 października Polska zagra na wyjeździe z Serbią, a cztery dni później u siebie z Bułgarią. To na te spotkania zagraniczne powołania ogłosił właśnie Michniewicz. Ostatni mecz grupowy – w listopadzie – Polska zagra z Łotwą.

W kadrze jest kilka nowych twarzy. Szansę debiutu będą mieli: Dennis Jastrzembski (Paderborn), Maik Nawrocki (Werder Brema) oraz Dawid Kurminowski (MSK Zilina). Dotychczas grali w reprezentacjach niższych kategorii wiekowych. Po weekendzie kadra zostanie uzupełniona zawodnikami z polskiej Ekstraklasy.

Kadra U-21. Zagraniczne powołania Czesława Michniewicza

Bramkarze: Marcin Bułka (Paris Saint-Germain), Kamil Grabara (Liverpool), Radosław Majecki (AS Monaco).

Obrońcy: Robert Gumny (Augsburg), Jakub Kiwior (MSK Zilina), Maik Nawrocki (Werder Brema).

Pomocnicy: Mateusz Bogusz (Leeds United), Patryk Dziczek (Salernitana), Dennis Jastrzembski (Paderborn), Marcin Listkowski (Lecce), Przemysław Płacheta (Norwich City).

Napastnicy: Bartosz Białek (Wolfsburg), Patryk Klimala (Celtic), Dawid Kurminowski (MSK Zilina).

Na zdj. Mateusz Bogusz. (Fot. YouTube/screen)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here