Krystian Bielik po paskudnej kontuzji kolana odniesionej w styczniu znów trenuje na pełnych obrotach. Trener Derby County Phillip Cocu zdradził, kiedy Polak wróci na boisko.

Bielik zerwał więzadła krzyżowe w meczu drużyny Derby do lat 21 przeciwko Tottenhamowi. Zagrał w nim, gdyż w Championship pauzował za czerwoną kartkę i trenerzy chcieli, by utrzymał rytm meczowy. Pech chciał, że to właśnie wtedy nabawił się urazu, który wyeliminował go z gry na długie osiem miesięcy.

Wszystko, co najgorsze już jednak za Bielikiem. Reprezentant Polski trenuje z pierwszym zespołem i nabiera ochoty do gry. W rytm meczowy wprowadzany będzie jednak bardzo ostrożnie.

Spodziewamy się, że Krystian Bielik, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rozegra swój pierwszy mecz w zespole U-23 w następny weekend – powiedział dla telewizji klubowej Cocu.

Polak zacznie więc od występów w rezerwach, co jest praktyką dość często stosowaną przy długich przerwach w grze. Na rywalizację w Championship Bielik powinien być gotowy w drugiej połowie listopada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here