Piotr Zieliński wciąż nie może wrócić do treningów. Kolejne testy na Covid-19 dają wynik pozytywny.

Informacja o zakażeniu koronawirusem u Zielińskiego pojawiła się 2 października. Od tego czasu piłkarz przebywa w izolacji. Opuścił trzy mecze reprezentacji Polski oraz spotkania Napoli w Serie A i Lidze Europy.

Na razie nic nie wskazuje na to, by Zieliński lada dzień wrócił do gry. Obok Polaka koronawirusa w zespole ma również Eljif Elmas. Klub nie informuje, jak się czują. Trener Gennaro Gattuso przekazał jedynie suchy komunikat, że testy wciąż dają wynik pozytywny.

Żona piłkarza Laura swego czasu zdradziła, że Zieliński nienaturalnie męczył się podczas zwykłych czynności, jak np. wchodzenie po schodach, ale jednocześnie dodała, że te objawy mijają.

Nie da się przewidzieć, ile jeszcze potrwa przerwa Zielińskiego. Wirus SARS-CoV-2 przez różny okres utrzymuje się w organizmie. Bartosz Bereszyński, choć bezobjawowo, aż przez siedem tygodni zwalczał koronawirusa. Z kolei Maciej Rybus, u którego zakażenie wykryto podczas zgrupowania reprezentacji Polski, a więc później niż u Zielińskiego, już normalnie gra w barwach Lokomotiwu Moskwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here