Grzegorz Krychowiak strzelił gola, a Maciej Rybus zanotował asystę w wygranym 3:0 przez Lokomotiw Moskwa meczu 1/8 finału Pucharu Rosji. W innym spotkaniu asystę zanotował Sebastian Szymański.

Lokomotiw pokonał FK Tambow 3:0. Rybus zanotował asystę przy pierwszej bramce, a Krychowiak ustalił wynik na 3:0, wykorzystując rzut karny w 82. minucie spotkania.

Zarówno Krychowiak, jak i Rybus zagrali po 90 minut. Kolejny rywal zostanie wyłoniony w drodze losowania.

Asysta Sebastiana Szymańskiego

W sobotę asystę zanotował także Sebastian Szymański. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego polskiego pomocnika gola strzelił Tyukavin. Dynamo Moskwa wygrało ze Spartakiem Moskwa 2:0.

Inny z Polaków na rosyjskiej ziemi, Rafał Augustyniak mecz 1/8 finału Pucharu Rosji rozegra 3 marca. Jego Ural Jekaterynburg podejmie FK Ufa.

Rozgrywki ligowe rosyjskiej ekstraklasy, po przerwie zimowej, zostaną wznowione w ostatni weekend lutego.