AS Monaco rozpoczęło przygotowania do nowego sezonu francuskiej Ligue 1. Na treningach pojawił się Radosław Majecki.

Monaco kupiło Majeckiego zimą br. i od razu wypożyczyło do końca czerwca do Legii Warszawa. Utalentowany polski bramkarz kosztował 7 mln euro.

Mimo, że sezon – przerwany w międzyczasie przez pandemię koronawirusa – w Ekstraklasie jeszcze się nie zakończył, to Majecki z dniem 1 lipca wrócił do Monaco. Klub za pośrednictwem swoich kanałów w mediach społecznościowych przywitał Polaka, prezentując jego zdjęcia z treningów.

Monaco w Opalenicy

Francuska liga przedwcześnie zakończyła rozgrywki, dlatego gdy większość lig europejskich kończy kampanię 2019/20, Monaco już przygotowuje się do nowego sezonu. Jednym z etapów przygotowań będzie obóz w Opalenicy niedaleko Poznania.

Monaco przyjedzie do Polski 27 lipca i rozegra trzy sparingi. Pierwszy rywal jest już potwierdzony – to słowacka drużyna MFK Zemplin Michalovice. W dwóch kolejnych meczach przeciwnikiem będą zespoły z polskiej Ekstraklasy, ale szczegóły mają być dopięte w późniejszym terminie. Obóz Monaco w Opalenicy potrwa do 5 sierpnia.

Majecki o miano pierwszego bramkarza AS Monaco rywalizuje z Benjaminem Lecomte i Loicem Badiashile.

Zawodnikiem francuskiego klubu jest również Kamil Glik, ale wszystko wskazuje na to, że jeszcze przez kilka dni. Środkowy obrońca ma wrócić do Serie A. Więcej o transferze Glika do Benevento w tym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here