Rafał Gikiewicz pozostanie w Bundeslidze – donosi „Kicker”. Od kilku tygodni wiadomo, że umowy z polskim bramkarzem nie przedłuży jego 1 FC Union Berlin. Trwają więc spekulacje, kto zostanie jego nowym pracodawcą od przyszłego sezonu. Do tej pory mówiło się o kierunku tureckim, teraz okazuje się, że bramkarz zostanie jednak w Niemczech.

Jak donosi „Kicker”, Rafał Gikiewicz w nowym sezonie będzie reprezentował barwy FC Augsburg. Klub na kolejkę przed końcem obecnego sezonu Bundesligi zajmuje 15. miejsce w tabeli i jest już pewny utrzymania.

O miejsce w składzie nie powinno być Polakowi trudno. Gikiewicz rozegrał w tym sezonie 33 ligowe, zachowując przy tym siedem razy czyste konto. Z kolei w Augsburgu maja problem z obsadzeniem bramki solidnym golkiperem. Od początku rozgrywek bronił Tomas Koubek, ale po kilku mniej udanych występach stracił miejsce na rzecz Andreasa Luthe.

Gikiewicz odchodzi z Unionu

Polak na początku maja poinformował, że nie przedłuży wygasającego z końcem sezonu kontraktu.

Według doniesień niemieckich mediów, poszło o długość umowy i pieniądze. Gikiewicz się cenił i chciał sporej podwyżki. Zwłaszcza, że zarabia mniej, niż kilku zawodników, którzy regularnie przesiadują na ławce rezerwowych. Oczekiwał również 2-letniego kontraktu.

Negocjacje zakończyły się niepowodzeniem. Dla Gikiewicza, ze względu na rodzinę, priorytetem jest pozostanie w Niemczech. Wcześniej mówiło się, że w grę wchodzi także opcja turecka. Nieoficjalnie doniesienia wskazywały na zainteresowanie ze strony Besiktasu Stambuł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here