Robert Lewandowski ma za sobą zgrupowanie reprezentacji, na którym działo się dużo, ale ciężko doszukać się tutaj jakiś pozytywnych wątków. Po powrocie do Niemiec, zawiódł z Bayernem Monachium FC w meczu przeciwko Werderowi Brama. Polski napastnik ma przestój w strzelaniu co zdarza się każdemu, ale wielu doszukuje się tutaj nadzwyczajnych rzeczy. Jednym z nich jest Henryk Kasperczak, który pokusił się o diagnozę problemu „Lewego”.

Ostatnie tygodnie dla Lewandowskiego nie były najlepsze. Napastnik, który rozpieszcza kibiców tych reprezentacji i tych klubowych do pakowania gola, za golem, teraz lekko się zaciął. Nie strzelił z Włochami, bo przeciwnicy kompletnie wyłączyli go z gry, a cały zespół biało-czerwonych zagrał fatalnie. Później wystąpił w pierwszej połowie starcia z Holandią i też niczym wielkim się nie wyróżnił. Po powrocie do klubu zawiódł w Bundeslidze. Jego Bayern zremisował z Werderem 1:1, on sam nie zdobył bramki i zaliczył bezbarwny występ.

Gdyby taki scenariusz dotyczył jakiegokolwiek innego kadrowicza Jerzego Brzęczka nikt nie zwróciłby na to uwagi. Tymczasem w przypadku „Lewego” już zaczyna się bicie piany. Niektórzy dziennikarze wskazują tutaj na jakiś bliżej nieokreślony problem, a doświadczony trener Henryk Kasperczak spieszy z postawieniem diagnozy.

 Inni pchają go na świecznik, ale moim zdaniem, to sprawia, że jego głowa nie jest skupiona na graniu w piłkę. Jak jeden zawodnik ma na głowie klub, reprezentację i jeszcze tę całą otoczkę, to mu przeszkadza w byciu na topie – powiedział na antenie Polsat Sport były szkoleniowiec m.in. Wisły Kraków. Pytanie czy stwierdzenie jest trafione, bo Lawendowski od lat jest filarem, najpierw Borussii Dormtund, później Bayernu i reprezentacji. Latami radził sobie znakomicie i teraz po 2,5 meczach powinniśmy robić problem z tego, że nie zdobył bramki?

Dalej Kasperczak słusznie już zauważył, że poza Lewandowskim w kadrze jest ponad 20 innych zawodników i presja za wynik powinna być rozłożona sprawiedliwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here