Robert Lewandowski uratował FC Bayern Monachium przed porażką z 1. FC Unionem Berlin. Piłkarze ze stolicy Niemiec długo prowadzili na własnym stadionie. W końcu na 1:1 po ponad godzinie gry trafił właśnie polski napastnik, który w ten sposób uczcił też swój jubileusz. Starcie w ramach 11. kolejki było jego 200 w rozegranym dla Bawarczyków w Bundeslidze.

Berlińczycy na prowadzenie wyszli już w pierwszych minutach spotkania, a gola strzelił Grischa Promel. Bayern męczył się, ale do 67. minuty cały czas przegrywał. Wtedy właśnie Kingsley Coman atakujący lewym skrzydłem wbiegł w pole karne i dograł do „Lewego”, a ten precyzyjnym strzałem dał Bawarczykom wyrównanie.

To 13. bramka Lewandowskiego w tym sezonie Bundesligi. Polak uświęcił w ten sposób swój dwusetny występ dla Bayernu w Bundeslidze. W tym czasie zdobył 174 gole. To więcej niż dorobek gwiazd klubu: Gerda Muellera (154), Klausa Fischera (138), Dietera Muellera (137) i Juppa Heynckesa (131).

Lewandowski w aktualnym sezonie wystąpił w 16 meczach wszystkich rozgrywek i tyle samo razy cieszył się też ze zdobycia bramki.