Robert Lewandowski znalazł się w finale plebiscytu „Piłkarz Roku UEFA”. Polak w pierwszej „trójce” zameldował się z klubowym kolegą Manuelem Neuerem i Kevinem De Bruyne z Manchesteru City. Zwycięzca zostanie wyłoniony pierwszego października w Nyonie podczas losowania grup Ligi Mistrzów.

„Krótka lista trzech zawodników została wybrana przez jury składające się z 80 trenerów klubów biorących udział w fazach grupowych Ligi Mistrzów UEFA 2019/20 (32) i Ligi Europy UEFA (48), a także 55 dziennikarzy wybranych przez europejską Grupa Sports Media (ESM), po jednym z każdego związku członkowskiego UEFA” – wyjaśnia na swojej stronie europejska federacja.

Każdy z wybierających mógł podać trzy nazwiska. Z tym, że pierwszy na jego liście otrzymywał pięć pkt., drugi trzy, a trzeci jeden. W ten sposób wyklarowała się pierwsza „trójka”, której kolejność poznamy 1. października w Nyonie.

Z plebiscytu odpadli:

4 Lionel Messi (Barcelona) 53 głosy
= Neymar (Paris Saint-Germain) 53 głosy
6 Thomas Müller (Bayern) 41 głosów
7 Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain) 39 głosów
8 Thiago Alcántara (Bayern) 27 głosów
9 Joshua Kimmich (Bayern) ) 26 głosów
10 Cristiano Ronaldo (Juventus) 25 głosów

Kapitalny sezon Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski w minionym sezonie wygrał z Bayernem Monachium wszystko – Puchar Niemiec, Bundesligę oraz Ligę Mistrzów. Polski napastnik był w życiowej formie, został najlepszym strzelcem we wszystkich tych rozgrywkach. W sumie w całym sezonie zdobył 55 bramek. Był o włos od zgarnięcia Złotego Buta, który w ostatniej chwili zdjął mu ze stopy napastnik SS Lazio Ciro Immobile. Gdyby Złota Piłka nie została odwołana i w tym plebiscycie byłby faworytem. Przypadła mu za to nagroda piłkarza roku w Niemczech przyznawana przez „Kickera”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here